Project training seminar in Jurmala, 21/11/2014. - 22/11/2014

Links:
ODS portal: http://portal.opendiscoveryspace.eu
National contest EST / Rahvusvaheline võistlus EST”

ODS LSV Questionnaire
http://www.virtuelleschule.at/limesurvey/index.php/survey/index?sid=293528&lang=en

Latviešu valodas skolotāju izglītojošs seminārs Lielupē

2014. gada 24. novembris

21. un 22. novembrī Lielupē notika Eiropas Komisijas ODS (Open Discovery Space) projekta apmācību seminārs latviešu valodas skolotājiem. Seminārā piedalījās 15 latviešu valodas skolotājas no Rīgas. Tika turpināts uzsāktais pedagogu sagatavošanas darbs dzimtās valodas un kultūras apmācībai e-vidē.

Ir pieaudzis to pilsoņu skaits, kas tiek nosūtīti uz noteiktu laiku misijās ārvalstīs. Šajā grupā ietilpst diplomāti un militārpersonas, kā arī inženieri, vadītāji un citi augsti kvalificēti speciālisti. Daudzos gadījumos ir iespēja apmeklēt "English International" skolas, kurās mācības notiek angļu valodā. Tomēr, lielai daļai pārvietoto bērniem jāapmeklē skolas, kuras māca valodā, kurā runā šai valstī.

Bieži ģimenes nodrošina mācību materiālus saviem bērniem dzimtās valodas apguvei no Latvijas. Problēma ir tā, ka mācību materiāls tiek veidots pēc programmas, kas izveidota Latvijā, kur parasti ir 5 vai pat vairāk dzimtās valodas stundu nedēļā. Vecāki māca bērnus mājās, bez pedagoģiskajām iemaņām. Jaunajā mītnes valstī skolēni apmeklē skolu, kur mācības ir svešvalodā, līdz ar to zināšanu apguve tāpat jau ir apgrūtināta un parasti viņiem nav laika mācīties savu dzimto valodu tik intensīvi, kā tas ir Latvijā.

Kad misijā strādājošie vai ilgstoši emigrējošie vecāki, pārtraucot darba attiecības atgriežas dzimtenē, viņu bērniem rodas grūtības pietiekamā mērā integrēties izglītības programmās atbilstoši svešumā iegūtajai izglītības pakāpei nepietiekamas dzimtās valodas prasmes dēļ.

ODS piedāvā pilnveidot pedagogu apmācības kursu paredzētu atbilstoši mazākai apmācības intensitātei un pielāgojot to tālmācības iespējām Skype vai citas programmatūras ietvaros.

Projekta mērķis ir izveidot interaktīvu vietni kvalitatīvi tulkotu mācību vielas resursu nodrošinājumam, jaunu mācību materiālu veidošana dažādos mācību priekšmetos, tai skaitā - latviešu valodā.

Tiks organizēti konkursi, kuru gaitā mācību materiālu veidotāji būs motivēti piedalīties un dalīties savos izstrādātajos materiālos.

Semināra dalībnieki iepazinās ar  pedagoģiskā darba motivējoša konkursa nosacījumiem. Projekta vadība aicina Latvijas skolotājus piedalīties starptautiskā ODS projekta konkursā, kurā piedalās divdesmit valstis - partneres projekta dalībnieces.

Konkursa mērķis: ir uz inovatīvām apmācību metodēm un modeļiem balstīta skolotāju motivācijas veicināšana ODS mācību darba portālā, dažādu valstu kolēģu stundu konspektu apmaiņa, kā arī jaunu, interesantu mācību materiālu radīšana.

I Skolotāji var iesūtīt interesantus mācību stundu konspektus. Mācību stundu konspektiem ir īpaša forma

http://portal.opendiscoveryspace.eu/

II Skolotāji var iesūtīt konkrētai klasei un konkrētai tēmai darba lapu ar uzdevumiem (uz atsevišķas lapas, uzrakstot uzdevumiem atbildes) dokumenta formātā vai arī vingrinājumus, veidotus uz www.miksike.lv servera (sadaļā e-uzdevumi).

Sīkāka informācija par projektu ir pieejama projekta mājas lapā  http://opendiscoveryspace.eu/

 

ODS projekta koordinators Latvijā:
Rīgas 28.vidusskolas direktors
Guntars Jirgensons - guntars.jirgensons@riga.lv